Przeskocz do treści
zabytkowe sklepienie

Dziękujemy!

Grupa ludzi odchodzi w głąb zielonego parku

Żegnamy na dobre 26. Dni Dziedzictwa. W tej edycji niczego nie brakowało: bujaliśmy w obłokach, nurzaliśmy się w zieloność i zstępowaliśmy do podziemi…

Fotorelację z wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem.

W gościnnych progach dworu w Biskupicach mieliśmy okazję słuchać fascynujących historii i uścisnąć dłoń ludziom, którzy stoją za rozkwitem tego miejsca.

U krakowskich ojców bernardynów zaspokoiliśmy głód wiedzy oraz… skosztowaliśmy wczesnych czereśni z klasztornego ogrodu!

Dzień na Wawelu wykorzystaliśmy w stu procentach, a „piątkę” możemy w każdej chwili odwiedzić ponownie za sprawą filmu o tym budynku

Kobierzyn przedstawił nam się jako miejsce, w którym fachowa pomoc, kontakt z naturą, praca i twórczość pomagają znaleźć równowagę.

Pałac Sanguszków w Tarnowie-Gumniskach odsłonił przed nami swoją bogatą historię, a o Dniach Dziedzictwa będą przypominać niecodzienne rzeźby, które wyrosły w pałacowym parku.

W Odporyszowie przywołaliśmy Jana Wnęka i jego loty z kościelnej wieży: w opowieściach przewodników oraz w animowanym filmie.

Zostaje też z nami książka Radka Raka, w której spotykają się mieszkańcy – historyczni, współcześni i wyobrażeni – tych sześciu miejsc.

Dziękujemy za Waszą liczną obecność, entuzjazm i dociekliwość. Do zobaczenia za rok!

Zobacz także