przeskocz do treści

Zapraszamy na XXIV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego do Lasu Wolskiego

Już sobotę 18 czerwca Dni Dziedzictwa zawitają do Lasu Wolskiego. W tym wyjątkowym miejscu, nazywanym krakowskimi płucami, odbędzie się premiera i kolejne pokazy filmu Slow Las. Opowiemy o tym, jak to, co w lesie dzikie i naturalne, łączy się z jego miejskimi elementami. Film będzie wyświetlany z napisami i tłumaczeniem na PJM. Tłumacz PJM towarzyszyć będzie również spacerowi z architektem i historykiem sztuki Michałem Wiśniewskim po leśnych zakamarkach. Posłuchamy o budowie kopca Piłsudskiego, modernistycznych budynkach wzniesionych na styku miasta i lasu oraz historii tej części Krakowa. 

Zachęcamy również do zapoznania się z audiobookiem książki Naturalnie, która towarzyszy tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa. Poznajmy historię wody, która daje wszelką energię, leczniczych ziół i przedmiotów, które trwają przez pokolenia. Bezpłatny audiobook można pobrać z podstrony Książka.

Las Wolski w Krakowie, ślimak, fot. K. Schubert, 2022. MIK, CC BY-SA

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.