przeskocz do treści

Z Barbarą Sadurską, autorką książki „W ruchu” rozmawia Łukasz Wojtusik

Bez względu na to, czy czytaliście już książkę „W ruchu”, czy też jeszcze nie, koniecznie posłuchajcie, jak rozmawiają o procesie jej powstawania sama autorka – Barbara Sadurska – i dziennikarz kulturalny – Łukasz Wojtusik. Kto nie zna tej pozycji, niech zaraz potem bierze się do lektury! Można to robić nawet w ruchu, bo książka jest dostępna także jako audiobook.

Wszystkie wersje elektroniczne do pobrania tu: https://dnidziedzictwa.pl/ksiazka/b-s…, a tych, którym zależy na wersji papierowej, zapraszamy do Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Podczas wywiadu Łukasz Wojtusik między innymi zobowiązał organizatorów do ujawnienia informacji o kosztach budowy Kasy Oszczędności przy ulicy Szpitalnej 15. Pod tym linkiem znajdziecie pełny kosztorys: https://repozytorium.biblos.pk.edu.pl… 😊 Nagranie zostało zrealizowane 17 grudnia 2021 roku w Massolit Books Józefa 25 w Krakowie, w ramach projektu XXIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W ruchu.

Barbara Sadurska – absolwentka polonistyki i prawa, pisarka, specjalistka od prawa autorskiego. W 2019 roku zadebiutowała docenionym przez czytelników i gremia literackie tomem opowiadań Mapa, za który odebrała kilka nagród, w tym Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. Od lat mieszka w krakowskim Podgórzu.

Łukasz Wojtusik – dziennikarz od dawna związany z radiem. Autor literackiego podcastu „Alfabet Wojtusika”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury.

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.