Przeskocz do treści

Do zobaczenia za rok!

Serdecznie dziękujemy za udział w 25. Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. To była wyjątkowa edycja – jubileuszowa, pełna wzruszeń, powrotów do miejsc znanych i wizyt w tych dotąd nieodwiedzonych. Przepełnia nas poczucie dumy i satysfakcji, a także wdzięczności: dla Gospodarzy – za ich ogromne wsparcie i zaangażowanie, i dla Was, wszystkich uczestników Dni Dziedzictwa – zwiedzających, którzy nieustannie dostarczają nam kolejnych inspiracji, pozytywnej energii i radości, oraz wolontariuszy, tej niepowtarzalnej, kipiącej  entuzjazmem ekipy. 

W tym roku przez trzy weekendy udało się nam ugościć Państwa w przepełnionych muzyką Lusławicach, pełnej kolorów Łysej Górze, wiklinowym Olkuszu, dworze z armatnią kulą w Michałowicach, Modlnicy z jej drewnianym kościołem i historycznym dworem, cysterskim klasztorze w Mogile i domu Pod Globusem. Cieszymy się, że tak chętnie i licznie brali Państwo udział w tegorocznej edycji – zwiedzaliście, uczyliście się szklić, wyplatać z wikliny, słuchaliście koncertów, podziwialiście, wzruszaliście się. A my wraz z Wami. 

Do emocji związanych z 25. Dniami Dziedzictwa będziemy na pewno wracać jeszcze nie raz, a ułatwia to książka towarzysząca Dniom – tym razem autorstwa aż siedmiu pisarzy i pisarek, na swój własny sposób opowiadających o każdym z zabytków. Do domu Pod Globusem, cieszącym się w tym roku bez wątpienia największym zainteresowaniem, można zajrzeć nie wychodząc z mieszkania, a to dzięki filmowi.

Ci z Państwa, którzy chcieliby przypomnieć sobie inne miejsca goszczące MDDK w poprzednich edycjach, mogą zajrzeć do albumu jubileuszowego Wyszukana Małopolska – znajdziecie tam opowieści, zdjęcia i sporo wzruszeń. 

Dziękujemy Gospodarzom, Partnerom i wszystkim, którzy z tak ogromnym zaangażowaniem wspierali nas w tym przedsięwzięciu. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Dziedzictwa 2023 i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zobacz także