Dla całej rodziny

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to pomysł na ciekawe spędzenie czasu całą rodziną! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestniczek i uczestników – także tych najmłodszych.
Zapraszamy na gry detektywistyczne, warsztaty plastyczne i teatralne. Zachęcamy też do swobodnego eksplorowania otoczenia zabytków: zwłaszcza zagrody Apolonia i parku Jerzmanowskich. Przy Bibliotece Jagiellońskiej będzie na Was czekać strefa relaksu z leżakami, a w Limanowej zapraszamy na dwa wyjątkowe pikniki.
Poniżej znajdziecie punkty programu szczególnie polecane dla dzieci i rodzin. Dokładny opis znajdziecie w programie: https://dnidziedzictwa.pl/program/27-mddk/.
Na niektóre punkty programu obowiązuje rezerwacja. Rezerwacje ruszają 12.05 (na I weekend) i 19.05 (na II weekend) o 10.00. Więcej informacji: https://dnidziedzictwa.pl/rezerwacje/.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
DWÓR MARSÓW I RAFINERIA ROPY NAFTOWEJ W LIMANOWEJ
17 maja (sobota)
14:30 [3–4 godz.] Czarne złoto – rodzinna gra terenowa śladami naftowego dziedzictwa Limanowej. Zwiedzimy m.in. Dwór Marsów i rafinerię w Sowlinach, rozwiązując zadania i zagadki
17:00–19:00 Warsztaty tworzenia latarni magicznych z architektką Barbarą Lorenz
KLASZTOR, KOŚCIÓŁ I MUZEUM OO. DOMINIKANÓW W KRAKOWIE
18 maja (niedziela)
11:00–13:00 Rodzinne warsztaty plastyczne inspirowane witrażami oraz prezentacja wyrobów witrażowych
ZAGRODA APOLONIA W ZAKRZOWIE (K. NIEPOŁOMIC)
24 maja (sobota)
11:00–15:00 Okno na zagrodę – rodzinne warsztaty stolarskie prowadzone przez Pracownię Bure Wióry (możliwość udziału uzależniona jest od dostępności stanowisk i materiałów; ostatni uczestnicy mogą dołączyć najpóźniej na godzinę przed zakończeniem warsztatów, dzieci 9+)
24 i 25 maja
10:00–18:00 Ubierz się w tradycję – kącik mody ludowej
PAŁAC I PARK IM. ANNY I ERAZMA JERZMANOWSKICH W KRAKOWIE
24 maja (sobota)
14:30–16:30 Rodzinne warsztaty tworzenia kaganków ceramicznych z Lidią Muchą
25 maja (niedziela)
10:00–12:00 Rodzinne warsztaty tworzenia kaganków ceramicznych z Lidią Muchą
GMACH BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ W KRAKOWIE
24 maja (sobota)
11:00, 12:30 [1 godz.] Głosy biblioteki – rodzinne warsztaty o różnorodności prowadzone przez edukatorki ze stowarzyszenia Salam Lab (11:00 dla dzieci 6‒7 lat z opiekunem, 12:30 dla dzieci 8+ z opiekunem)
25 maja (niedziela)
11:00, 13:30 [1 godz.] Machina książek – gra detektywistyczna dla dzieci w Czytelni Głównej z Łucją Malec-Kornajew, czyli „panią Fishką” (11:00 dla dzieci 7‒8 lat, 13:30 dla dzieci 9‒10 lat)
KAMIENICA SPERLINGA W KRAKOWIE
24 i 25 maja
12:00–18:00 W cieniu awangardy ‒ otwarte warsztaty dla dużych i małych, prowadzone przez zespół Teatru Figur z wykorzystaniem instalacji artystycznej Agnieszki Polańskiej i Piotra Idziaka, inspirowanej twórczością Marii Jaremy