DAWNE OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE W COLLEGIUM ŚNIADECKIEGO I OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE, fot. S. Woźniak (MIK, 2015) CC BY SA 3.0

Drodzy Uczestnicy i Uczestniczki Dni Dziedzictwa,
Szanowni Państwo,

informacja o obostrzeniach w związku z pandemią zastała nasz zespół w Zakopanem, gdzie wraz z gospodarzami obiektów omawialiśmy ostatnie szczegóły organizacji tegorocznych Dni Dziedzictwa.

W ciągu kilku dni musieliśmy podjąć wiele ważnych decyzji. Najpierw postanowiliśmy, że przenosimy Dni Dziedzictwa na wrzesień. Jednak dalszy rozwój sytuacji zmusił nas do kolejnego zrewidowania planów. Teraz musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie – naszych gości, gospodarzy, przewodników i zespołu organizacyjnego.

Wydarzenie, które odbywa się jednocześnie w kilku miejscach w Małopolsce i obejmuje wiele punktów programu, które jest owocem współpracy wielu osób i podmiotów i w którym ostatecznie uczestniczą tysiące osób to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Aby mogło się odbyć, wiele rzeczy musimy zaplanować i zorganizować dużo wcześniej. Obecnie szczegółowe planowanie jest jednak niemożliwe. Dlatego zdecydowaliśmy, że tegoroczne, XXII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego nie odbędą się w tradycyjnej formie. Obecnie pracujemy nad taką formułą tej niezwykłej edycji, która pozwoli wszystkim zainteresowanym na odkrywanie fascynującego dziedzictwa Małopolski, a nam na podtrzymanie relacji z Państwem i gospodarzami obiektów. 

Dziękujemy gospodarzom za zrozumienie i wspaniałą współpracę, a Państwu za wszystkie gesty wsparcia dobre słowa i docenienie naszej pracy. O dalszych działaniach poinformujemy pod koniec maja. Mamy nadzieję, że będziemy mieć dla Państwa dobre wieści!


XXII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Brzmi dobrze

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w 2020 roku pod hasłem Brzmi dobrze przeniosą nas do świata muzyki – jej ścisły związek z architekturą znany jest przecież nie od dziś. Dlatego spośród wielu zabytków związanych z muzyką wybraliśmy te, które z jednej strony opowiedzą o napięciu między przestrzenią a muzyką w niej wykonywaną, z drugiej przywołają historie twórców: kompozytorów i wirtuozów, wiejskich grajków i wyrafinowanych instrumentalistów, solistów i kapele. 

Lista obiektów wybranych do prezentacji w ramach XXII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Brzmi dobrze

Stary Teatr Konserwatorium Muzyczne w Krakowie
Muzeum Fonografii w Niepołomicach 
Pałac i Piwnica pod Baranami w Krakowie
Założenie klasztorne oo. Paulinów Na Skałce w Krakowie
Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem
Pracownia lutnicza Mardułów w Zakopanem
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem
Willa Czerwony Dwór w Zakopanem
Dwór Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Synagoga w Bobowej
Kolegiata Bożego Ciała i Dom z Basztą w Bieczu

Zobacz więcej zdjęć zabytków Dni Dziedzictwa 2020

Jeszcze o nas usłyszycie!

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności